Категорії
- Головна
- Методика виховної роботи(ДК)
- Математика
- Я у світі
- Поради та рекомендації
- Абетка моральності
- Музичний супровід до заходів з суспільствознавства
- Відеофізкультхвилинки, вправи енергізатори
- Тестова перевірка знань учнів 4 класу в програмі “Тест”
- Мультимедійний супровід до уроків “Я у світі”
- Електронні версії підручників та посібників
- Сценарії та розваги
- Інформатика
- Англійська мова
- Образотворче мистецтво
- Музичне мистецтво
- Українська мова та літературне читання
- Природознавство
- Основи здоров'я
- Трудове навчання
- Фізичне виховання
- Класному керівнику
- Виховання дітей
Математичний КВК
1 клас
Мета: вправляти учнів у розв’язуванні прикладів і задач на
основі таблиць додавання і віднімання чисел у межах 10, вчити учнів доводити,
пояснювати, відстоювати свою думку, розвивати творчу особистість, пам’ять,
логіку та увагу дітей, виховувати вміння бути кмітливими і винахідливими.
Обладнання: запис на дошці, таблиці для гри, картки із
завданнями для учасників конкурсу, геометричні фігури, емблеми.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Всі
за парти ми сідаємо,
До роботи приступаємо,
Щоб помилок
уникати,
Треба пильність розвивати.
Подивилися на мене,
Усміхнулися усі:
Всі готові до роботи,
Всі бадьорі молодці.
1. Вступне слово вчителя.
Сьогодні, у нас незвичайний урок
– урок КВК.
Сьогодні в нас цікава гра,
Змагатиметься наша дітвора
В умінні міркувати, а не хитрувати.
Уважним бути, не зівати
І правильно відповідати.
Згадайте все, що ви учили,
І в бій з суперником вступайте,
У чесній грі перемагайте.
Девіз КВК – це дотепність і сміх.
Хай будуть веселі обличчя всіх.
А це означає, що ми
проведемо змагання у дотепності, кмітливості, знанні математики, перевіримо як
ви умієте швидко обчислювати приклади,
розв’язувати задачі, логічно мислити у межах 10.
В нашому КВК приймають участь
чотири команди, також є у нас команда уболівальників.
Давайте оплесками привітаємо
команди.
Гравці якої команди будуть
найактивнішими, найуважнішими, найкмітливішими – та команда й переможе. Ви
будете змагатися, демонструвати свої знання. Допомагайте одне одному, бо успіх
великої мірою залежить не тільки від ваших знань, а й від взаєморозуміння,
взаємодопомоги вміння співпрацювати в команді, і звичайно, від дружніх
стосунків. А оцінювати відповіді команд будуть наші гості – вони і є наше журі.
Представлення журї.
Давайте познайомимось з
учасниками команд.
А журі приступає до роботи і
оцінює перший конкурс «Вітання».
За правильну відповідь – 1 бал.
1 команда: Команда
«Допитливі» – до конкурсу готова.
Наш девіз:
Самостійно ми працюємо
Помилок не буде, факт!
Дуже добре ми міркуємо,
Щоб вийшов гарний результат.
2 команда: Команда «Кмітливі».
Наш девіз:
Кмітливі труднощі долають,
Вони завжди перемагають.
Перемогу ми здобудемо,
В боротьбі ми перші будемо.
3 команда: Команда «Винахідливі».
Наш девіз:
Важких завдань для нас немає
Сьогодні ми перемагаємо.
4 команда:
Команда «Знайки».
Щоб усе прекрасно знати,
Будем добре міркувати,
Додавати, віднімати
І свій розум розвивати.
ІІ конкурс «Розминка».
Ми проведемо її у вигляді гри.
Хто перший підніметься по сходинкам.
За правильну відповідь – 1 бал.
Поки команди працюють, уболівальникам завдання.
1. Назвіть сусідів числа 7.
2. Назвіть числа до 10.
3. Назвіть числа менше 8.
4. Назвіть числа більші за
7.
СКАЧАТЬ
Турнір « Веселі, грайливі, кмітливі »
Підготувала: Крупач
Л.Р., вихователь групи продовженого дня, спеціаліст
І категорії
Мета. Збагатити
знання дітей про рідну мову; розвивати пізнавальну активність,мислення та
кмітливість вихованців; виховувати свідоме бажання навчатись.
Обладнання. Плакат «Розкидані
прислів’я», малюнок до гри «Кирило Кожум’яка», малюнки до ребусів з нотами.
Хід заняття
- Дорогі діти!
Сьогодні до нас, на групу продовженого дня, завітали гості (…). Вони хочуть побачити і переконатись, які розумні, веселі, кмітливі
діти ходять на ГПД у нашій школі. Тож покажіть, які ви чемні, виховані, кмітливі та розумні дітки.
В країну Знань, в країну чудову
Ми з вами сьогодні заходимо
знову.
А щоб нам швидше до неї попасти,
Потрібно екзамен кмітливості скласти.
Тож сядьте рівненько, стежте уважно,
Щоб здогадатись вам було неважко.
Подорож до країни Математики
Мета. Розвивати в учнів логічне мислення, кмітливість; прищеплювати цікавість до математики; виховувати культуру спілкування.
Обладнання. План подорожі, геометричний матеріал, таблиці з завданнями.
Це учасники подорожі
З математикою дружим,
Рахувати любим дуже,
Перешкоди всі здолаєм -
Швидше в путь ми вирушаєм.
Вчитель: Ми вирушаємо в захоплюючу подорож до країни Математики. Ця
подорож буде хоч і з перешкодами, але дуже цікавою, повчальною. Ви всі розумні,
кмітливі, тому, я впевнена, що з завданнями справитеся добре. Давайте ознайомимося з
планом нашої подорожі.
Вчитель: Спочатку ми вирушимо до круглого озера, біля якого в будиночку живе дідусь
Ох. Потім нам потрібно зустрітися в лісовій школі з тітонькою Совою та її учнями. Далі
ми відпочинемо на лісовій галявині, поласуємо медом на пасіці, що знаходиться біля
квітучої лісової галявини і вже потім зустрінемо країну Математику у її палаці.
Зустріч з дідусем Охом.
Діти: Добрий день.
СКАЧАТЬ
“Математика — це справді цікаво”
План — конспект
позакласного заняття на тему:
“Математика — це справді цікаво”
(для учнів 4 класу)
МЕТА: Удосконалювати обчислювальні
навички у цікавій формі.
Розвивати логічне мислення, пам'ять, кмітливість,
вміння спілкуватись.
Поширювати і збагачувати знання і вчити помічати
незвичне в очевидному. Виховувати уважність, самостійність, інтерес до
математики.
Подорож з героями улюблених мультфільмів
ТЕМА. Логіко – математичні ігри з героями
улюблених мультфільмів
Мета: закріплювати навички кількісної та порядкової лічби
в прямому та зворотному порядку, вміння розв’язувати приклади на додавання та
віднімання в межах 10. Вправляти у встановленні відповідності між числом та
цифрою, закріплювати знання геометричних фігур. Закріпити назви днів тижня.
Розвивати логічне мислення під час розв’язування задач та геометричних
завдань; пам'ять, увагу, творчі здібності, зв’язне мовлення. Виховувати
інтерес до пізнавальної та логіко-математичної діяльності, впевненість у
своїх силах, цілеспрямованість, бажання доводити розпочату справу до кінця,
працювати в парах, групах.
Обладнання: персональний комп’ютер, фрагменти мультфільму
«Марія і Ведмідь», картки із завданнями, лінійки, набори геометричних фігур,
предметні малюнки, іграшки: Марія та Ведмідь, Кузьма, Міла,
Лунтик, яблука.
|
КОМБІНОВАНОВАНИЙ УРОК МАТЕМАТИКИ
Комбіновані уроки найбільш поширені
в 1 – 4 класах,
що пояснюються віковими особливостями молодших школярів, а також особливостями
побудови початкового курсу математики.
Тема:
Мета:
освітня:
виховна:
розвивальна:
Тип уроку:
Методи та
прийоми:
–
словесні: бесіда,
розповідь, пояснення;
– практичні: метод вправ,
робота з підручником, самостійна робота, метод програмованого навчання математики, інструктаж;
–
наочні: ілюстрація, демонстрація;
–
інтерактивні методи і прийоми: «Мікрофон», «Вірю – не вірю», «Так чи ні»,
Бліц-опитування «ланцюжком», «Спіймай помилку», «Світлофор», «Пінг-понг»,
«Незакінчене речення», «Знайди помилку», «Мозкова атака», «Карусель»,
Математичне доміно, «Сніжна грудка», Лото, «Акваріум».
Мінімум знань з методики навчання математики
|
Методики
викладання математики це …
|
педагогічна наука про мету, зміст, методи, форми
і засоби передачі учням математичних знань, про виховання в процесі навчання.
|
|
Предметом
методики викладання математики є …
|
навчання математики молодших школярів
учителем-класоводом в умовах класно-урочної системи.)
|
|
Коли і
ким було затверджено Державний стандарт початкової загальної освіти?
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Постановою
Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2011 р. № 462.
|
|
Коли
увійшов в дію Державний стандарт початкової загальної освіти?
|
1 вересня 2012 року.
|
|
Державний
стандарт початкової загальної освіти складається з …
|
Базового навчального плану початкової загальної освіти; загальної
характеристики інваріантної та варіативної складових змісту початкової
загальної освіти; державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки
учнів.
|
СХЕМА АНАЛІЗУ УРОКУ МАТЕМАТИКИ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
Тема: (за календарним планом)
Мета: (за вимогами державного стандарту)
Тип уроку: (за
дидактичною метою)
Методи та
прийоми:
Здоров’язберігаючі
технології:
Міжпредметна
інтеграція:
Обладнання уроку: (Чи визначено в плані і як практично
використане на уроці. Мета, місце і методика використання різних
засобів навчання – унаочнення, підручника, навчальних посібників, дидактичних
матеріалів, технічних засобів навчання)
Хід уроку
Зміст уроку
|
Питання для аналізу (дати письмову відповідь на
запитання)
|
І. Організація
уроку
|
Яка загальна підготовка до
уроку класу (готовність вчителя до уроку – наявність конспекту уроку, наочних
засобів і т.д.; учнів – наявність зошитів, підручників і т.д.; класного
приміщення - чистота, класна дошка, крейда, освітлення, програмне
забезпечення тощо)?
Чи вчасно розпочався урок? Які
методи, прийоми використав вчитель для емоційного налаштування учнів до
уроку?
|
ІІ. Перевірка
домашнього завдання
|
Вчитель перевірив домашню
роботу? У якій формі?
|
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В КОМП’ЮТЕРНОМУ КЛАСІ
Загальні положення:
- До роботи в комп’ютерному класі допускаються особи, ознайомлені з даною інструкцією по техніці безпеки і правилами поведінки;
- Робота студентів в комп’ютерному класі дозволяється тільки у присутності викладача (провідного фахівця, лаборанта);
- Під час занять сторонні особи можуть знаходиться в класі тільки з дозволу викладача;
- Під час перерви проводиться обов’язкове провітрювання комп’ютерного класу з обов’язковим виходом студентів з лабораторії;
- Пам’ятайте, що кожен студент відповідає за стан свого робочого місця і збереження розміщеного на ньому устаткування.
СКАЧАТЬ
МЕТОДИ НАВЧАННЯ ІНФОРМАТИЦІ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
На уроках інформатики в початковій школі слід використовувати такі
методи навчання, що дозволяють ефективно побудувати навчальний процес з урахуванням специфічних особливостей школяра:
пояснювально-ілюстративний
репродуктивний
бесіда
ігрові методи
проблемно-пошуковий
метод проектів
особистісно-орієнтоване навчання.
Звичайно, це лише ті методи, які найчастіше використовуються. Кожен вчитель повинен підбирати методи, які забезпечують сприймання матеріалу в повному обсязі.
методи навчання, що дозволяють ефективно побудувати навчальний процес з урахуванням специфічних особливостей школяра:
пояснювально-ілюстративний
репродуктивний
бесіда
ігрові методи
проблемно-пошуковий
метод проектів
особистісно-орієнтоване навчання.
Звичайно, це лише ті методи, які найчастіше використовуються. Кожен вчитель повинен підбирати методи, які забезпечують сприймання матеріалу в повному обсязі.
СКАЧАТЬ
ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ, ЩО РЕАЛІЗУЮТЬСЯ У КУРСІ «ІНФОРМАТИКИ»
Відповідно до навчальної програми курсу «Сходинки до інформатики» на уроках мають
реалізуватися наступні види діяльності: ігрова, навчально-ігрова, практичне
експериментування, конструювання, художня діяльність, дослідження, співпраця в парі,
групова взаємодія.
Перехід від дошкільного дитинства, де домінує гра до шкільного життя, де першорядну
роль має навчання, повинен бути педагогічно продуманий. Вивчення розвитку дітей
показує, що в грі ефективніше, чим в інших видах діяльності,будуються психічні процеси,
тому опора на гру - це найважливіший шлях включення молодших школярів у навчальну
роботу.
У кожній віковій групі повинні бути різноманітні дидактичні ігри. Необхідність підбору
різноманітних ігор аж ніяк не означає, що треба мати їх у великій кількості. Велика
кількість дидактичних ігор розсіює увагу дітей, не дозволяє їм добре опановувати
дидактичним змістом і правилами.
реалізуватися наступні види діяльності: ігрова, навчально-ігрова, практичне
експериментування, конструювання, художня діяльність, дослідження, співпраця в парі,
групова взаємодія.
Перехід від дошкільного дитинства, де домінує гра до шкільного життя, де першорядну
роль має навчання, повинен бути педагогічно продуманий. Вивчення розвитку дітей
показує, що в грі ефективніше, чим в інших видах діяльності,будуються психічні процеси,
тому опора на гру - це найважливіший шлях включення молодших школярів у навчальну
роботу.
У кожній віковій групі повинні бути різноманітні дидактичні ігри. Необхідність підбору
різноманітних ігор аж ніяк не означає, що треба мати їх у великій кількості. Велика
кількість дидактичних ігор розсіює увагу дітей, не дозволяє їм добре опановувати
дидактичним змістом і правилами.
СКАЧАТЬ
СТРУКТУРА УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
Кожен урок має складатися з трьох складових, послідовність яких визначає вчитель:
Перша складова – цікавинки, завдання з логічним навантаженням, для розвитку пам’яті,
кмітливості, ерудиції для «розумників та розумниць»
Друга складова – теоретична. Вона проводиться у формі бесіди, гри, обговорення
ситуацій. Обговорюються питання, пов’язані з інформацією, комп’ютером, алгоритмами,
виконавцями. Також є уроки, теоретична частина яких призначена для підтримки вивчення
навчальних предметів, повторення і закріплення матеріалу, контролю знань.
Третя складова – ознайомлення з новою комп’ютерною програмою, демонстрація її
роботи та практична робота учнів за комп’ютером.
СКАЧАТЬ
ПІДРУЧНИКИ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
В інструктивно-методичних рекомендаціях щодо вивчення інформатики (лист
міністерства № 1/9-426 від 01.06.2012 «Щодо інструктивно-методичних рекомендацій із
базових дисциплін») роз’яснюються умови організації вивчення інформатики по класам,
подається перелік рекомендованих підручників, рекомендації до вивчення інформатики за
рівнем стандарт, академічним, профільним та поглибленим; подаються загальні рекомендації
щодо календарного планування, оцінювання навчальних досягнень учнів; вказуються
альтернативні програми для вивчення інформатики в початкових класах. Для 2-4 класів
рекомендовані курси «Сходинки до інформатики» автори Ломаковська Г. В., Проценко Г.О.,
Ривкінд Ф. М., Ривкінд Й.Я., «Шукачі скарбів» автор Коршунова О.В. та «Комп’ютерленд»
автор Антонова О.П.
Вчитель обравши відповідний курс інформатики для початкової школи, має підібрати
навчальний комплект до якого входять: підручники, робочі зошити та програмне
забезпечення. Курс «Шукачі скарбів» передбачає методичну розробку уроків для 2-4 класів.
Курс «Комп’ютерленд» має тільки робочі зошити. Для виконання навчальних завдань
використовує інше програмно-методичне забезпечення.
НОРМАТИВНА БАЗА ЩОДО ВИВЧЕННЯ ІНФОРМАТИКИ
Вчитель інформатики початкових класах керується у своїй діяльності такими основними
нормативними документами:
1. Державний стандарт початкової загальної освіти (ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету
Міністрів України від 20 квітня 2011 р. № 462 ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ початкової загальної
2. Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення інформатики (лист міністерства
№ 1/9-426 від 01.06.2012 «Щодо інструктивно-методичних рекомендацій із базових дисциплін»).
В цьому документі роз’яснюються умови організації вивчення інформатики по класам,
подається перелік рекомендованих підручників, рекомендації до вивчення інформатики за рівнем стандарт, академічним, профільним та поглибленим; подаються загальні рекомендації щодо календарного планування, оцінювання навчальних досягнень учнів; вказуються альтернативні програми для вивчення інформатики в початкових класах. Для 2-4 класів рекомендовані курси «Сходинки до інформатики» автори Ломаковська Г. В., Проценко Г.О., Ривкінд Ф. М., Ривкінд Й.Я., «Шукачі скарбів» автор Коршунова О.В. та «Комп’ютерленд» автор Антонова О.П.
3. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 2-4 класів «СХОДИНКИ ДО
ІНФОРМАТИКИ» (наказ МОНМС України № 1050 від 12.09.2011р.)
СКАЧАТЬ
Навчальна програма 2-4 клас
Програма курсу«Сходинки до інформатики»
2-4 класи загальноосвітніх навчальних закладів
2-4 класи загальноосвітніх навчальних закладів
СКАЧАТЬ
Держ. стандарт
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 квітня 2011 р. № 462
Київ
Про затвердження Державного
стандарту початкової загальної освіти
Відповідно до статті 31 Закону України “Про загальну середню освіту” Кабінет Міністрів
1. Затвердити Державний стандарт початкової загальної освіти, що додається.
Установити, що Державний стандарт впроваджується з 1 вересня 2012 року.
2. Визнати таким, що втрачає чинність з 1 вересня 2012 р., пункт 2 постанови Кабінету
Міністрів України від 16 листопада 2000 р. № 1717 “Про перехід загальноосвітніх навчальних
закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання” (Офіційний вісник України,
3. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту вжити заходів для своєчасного розроблення
та затвердження типових навчальних планів, навчальних програм для учнів початкової школи з
метою забезпечення впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти,
Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ
СКАЧАТЬ
Подписаться на:
Сообщения (Atom)